Search

Uhlíkové nanotrubice

Počas niekoľkých posledných rokov sa uhlíkové nanotrubice dostali do hlavného predmetu výskumu v oblasti nanotechnológií, vedy o materiáloch a v elektronike. Vzhľadom na ich vynikajúce mechanické stabilite a elektrickej vodivosti sa stali jedným z najpopulárnejších uhlíkových materiálov. Uhlíkové nanotrubice sú podlhovasté útvary, ktorých steny sú tvorené atómami uhlíka s vnútorným priemerom> 0.9 nm. Používajú sa napríklad na výrobu žiaričov poľa s vysokým podielom bežných emisií, kompozitný plnivá a ložiská nanočastíc.

Pre tepelné spracovanie uhlíkových nanotrubíc sú požadované vysoké teploty cez 2000 ° C na odstránenie k štrukturálnych vád ako sú kovové nečistoty a medzery. Vysoké teploty sú tiež nutné pre zmenu štruktúry trubíc z jednostenných uhlíkových nanotrubíc (SWNT) na dvojstenné uhlíkové nanotrubice (DWNT) alebo dokonca na viacstenné uhlíkové nanotrubice (MWNT).

Obe nanotrubice - DWNT a MWNT - sú oveľa stabilnejšie v porovnaní s ich jednostěnnými ekvivalenty. K štrukturálnym zmenám u DWNT a MWNT nanotrubice dochádza pri teplote medzi 2000 ° C a 2800 ° C v Argon atmosfére.

Grafitové LHTG laboratórne pece umožňujú teploty až do 3000 ° C a sú tak ideálne pre tento účel, pokiaľ je uhlík prijateľný v atmosfére.

LHTG 200-300 / 30-1G poloautomatická až do 3000 °C